Kolejny małoinwazyjny zabieg przeprowadzony w Szpitalu GeoMedical

Kolejny małoinwazyjny zabieg przeprowadzony w Szpitalu GeoMedical
23
Paź
2018

W dniu 22 października 2018 roku wykonano transwaginalną cystektomię tj. radykalne usunięcie pęcherza wraz z narządem rodnym w przebiegu raka pęcherza moczowego. Zabieg godny odnotowania, gdyż jest kolejnym z cyklu operacji minimalnie inwazyjnych – wykonanych w Szpitalu GeoMedical z dostępu przez otwory naturalne.

W tym miesiącu Operatorzy Szpitala GeoMedical usnęliśmy już m.in. nerkę wraz z moczowodem i rozetą pęcherza sposobem laparoskopowym, gdzie tzw. preparat pooperacyjny usunięto przez bliznę po plastyce przepukliny pachwinowej.

Tym razem zespół Oddziału Urologii z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Szpitala GeoMedical w Katowicach pod kierownictwem doktora Artura Pietrusy usunął preparat pooperacyjny przez pochwę a na powierzchni brzucha operowanej pacjentki zostało jedynie 5 śladów po wprowadzonych laparoskopowych troakarach (każda blizna długości jedynie jednego centymetra).

Całemu zespołowi operatorów, anestezjologów, pielęgniarek anestezjologicznych, instrumentariuszek oraz pielęgniarek operacyjnych serdecznie gratulujemy a Pacjentowi życzymy dużo zdrowia.