Adenomektomia laparoskopowa – kolejny zabieg wykonany na drodze laparoskopowej

Adenomektomia laparoskopowa – kolejny zabieg wykonany na drodze laparoskopowej
11
Mar
2019

Pacjent w Szpitalu GeoMedical w procesie leczenia ma zapewnione indywidualne i kompleksowe podejście polegające m.in na wykonywaniu nie tylko standardowych procedur, ale również procedur z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod i technik operacyjnych. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe rezygnujemy z klasycznych zabiegów operacyjnych na rzecz technik laparoskopowych.

Przykładem może być m.in. zabieg adenomektomii laparoskopowej, który jest połączeniem nowoczesnej laparoskopii małoinwazyjnej  (brak cięcia powłok brzusznych, zmniejszenie wrot infekcji, skrócenie czasu pobytu, mniej leków przeciwbólowych) z klasycznym zbiegiem usunięcia przerośniętego stercza dedykowanego dla mężczyzn z ogromnym sterczem, którzy nie mogą sobie pozwolić na enukleację laserową (zabieg komercyjny), a są zbyt obciążeni, aby bezpiecznie przebrnąć przez tradycyjną elektroresekcję przezcewkową wykonywaną w tego typu schorzeniach (zabieg krwisty, nieradykalny, etapowy, może być powikłany tzw. zespołem wchłaniania).

 

Adenomektomia laparoskopowa – kolejny przykład zabiegu wykonanego w Szpitalu GeoMedical na drodze małoinwazyjnej laparoskopii.