Prestiżowe kursy prowadzone przez specjalistów GeoMedical

Prestiżowe kursy prowadzone przez specjalistów GeoMedical
12
Lip
2019

 

 

 

Doktor Radosław Marciniak, Kierownik Zespołu Anestezjologicznego i Bloku Operacyjnego Szpitala GeoMedical jako Instruktor na prestiżowym, bo jedynym w Polsce kursie pozwalającym uzyskać Kursantom certyfikat Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii w zakresie umiejętności wykonywania procedur anestezjologii regionalnej pod kontrolą USG, w zakresie:

  • blokad w obrębie kończyny górnej
  • blokad w obrębie kończyny dolnej
  • klatki piersiowej
  • brzucha oraz
  • blokad centralnych

Doktor miał przyjemność pełnić w zastępstwie za Panią Prof. dr hab. n. med. Hannę Misiołek funkcję Kierownika Naukowego Kursu. Instruktorów mających uprawnienia do prowadzenia wykładów i zajęć praktycznych na takich kursach jest zaledwie kilku w Polsce, tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie osoba współpracujący ze Szpitalem GeoMedical ma taką możliwość.

 

 

 

Doktor Radosław Marciniak jako jedna z trzech osób w naszym kraju jest certyfikowanym instruktorem ESRA (https://esraeurope.org/)

 

Pod kątem praktycznym kursy takie są wykonywane na zdrowych ochotnikach (ludziach), natomiast ćwiczenia z techniki posługiwania się igłą są wykonywane przy wykorzystaniu fantomu. Dodatkowo, co zresztą widać na zdjęciach uczestniczy mają możliwość korzystania z urządzenia „Anatomage Table”, jest to najbardziej zaawansowany technologicznie systemem wizualizacji anatomii człowieka wykorzystywany na całym świecie. Widoczny na urządzeniu obraz, to rzeczywista w 100% odzwierciedlona anatomia człowieka, który „udostępnił” swoje ciało jako scan dla dobra nauki. Dokładny obraz 3D pozwala zobaczyć wybraną część czy organ ludzkiego ciała całościowo, tak jak to zazwyczaj ma miejsce w zakładach patomorfologicznych (przy sekcji zwłok).

 

Więcej o doktorze Radosławie Marciniak, kliknij TUTAJ.

 

 

 

Fot. Archiwum dr Radosław Marciniak.