Pracownie hipertermii i uroginekologii gotowe na przyjęcie Pacjentów

Pracownie hipertermii i uroginekologii gotowe na przyjęcie Pacjentów
09
Lut
2018

Hipertermia i uroginekologia to kolejny zakres medycznych usług, które zostały uruchomione dla Pacjentów Szpitala GeoMedical.

Pracownia Hipertermii

Hipertermia to komplementarna metoda leczenia chorób nowotworowych, której celem jest wytworzenie stanu gorączki, aktywującej układ odpornościowy pacjenta do walki z komórkami nowotworowymi. Badania kliniczne jednoznacznie potwierdzają jej skuteczność w połączeniu z chemioterapią i radioterapią, i to w leczeniu większości nowotworów głowy, szyi i mózgu, raka jajnika, wątroby, odbytnicy, pęcherza moczowego, przełyku, płuc i piersi. Wyniki badań wskazują na lepszą, miejscową kontrolę mięsaka z 12% do 37% oraz czerniaka z 28% do 46%. Wskazują również na większy odsetek niewystępowania remisji raka piersi (z 38% do 60%) oraz zaawansowanego raka szyjki macicy (z 57% do 83%). W przypadku chorych, u których wystąpił glejak mózgu, odnotowano aż dwukrotny wzrost odsetka przeżyć – z 15% do 31%.

Pracownia Uroginekologiczna

W pracowni uroginekologicznej, specjalizujemy się natomiast w leczeniu schorzeń związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które definiowane jest jako gubienie różnych porcji moczu podczas wysiłku fizycznego, kaszlu, kichania, podnoszenia ciężkich przedmiotów, a w najcięższej postaci nawet podczas wstawania z krzesła, czy obracania się w łóżku. Jedną z metod likwidującą tą dolegliwość jest, stosowana pracowni uroginekologicznej szpitala GeoMedical, implantacja polipropylenowej taśmy pod cewkę moczową – TOT (Trans-Obturator Tape). Metoda jest małoinwazyjna, zabieg trwa krótko, a po jego przeprowadzeniu kobieta nie musi długo przebywać w szpitalu. Przy prawidłowej kwalifikacji do operacji, skuteczność zabiegu jest oceniana na 95 proc.