Pracownie hipertermii i uroginekologii gotowe na przyjęcie Pacjentów

Pracownie hipertermii i uroginekologii gotowe na przyjęcie Pacjentów
09
Lut
2018

Hipertermia i uroginekologia to kolejny zakres medycznych usług, które zostały uruchomione dla Pacjentów Szpitala GeoMedical. Zespołami obu pracowni kieruje dr hab. n. med. – Bogdan Michalski.

Pracownia Hipertermii

Hipertermia to komplementarna metoda leczenia chorób nowotworowych, której celem jest wytworzenie stanu gorączki, aktywującej układ odpornościowy pacjenta do walki z komórkami nowotworowymi. Badania kliniczne jednoznacznie potwierdzają jej skuteczność w połączeniu z chemioterapią i radioterapią, i to w leczeniu większości nowotworów głowy, szyi i mózgu, raka jajnika, wątroby, odbytnicy, pęcherza moczowego, przełyku, płuc i piersi. Wyniki badań wskazują na lepszą, miejscową kontrolę mięsaka z 12% do 37% oraz czerniaka z 28% do 46%. Wskazują również na większy odsetek niewystępowania remisji raka piersi (z 38% do 60%) oraz zaawansowanego raka szyjki macicy (z 57% do 83%). W przypadku chorych, u których wystąpił glejak mózgu, odnotowano aż dwukrotny wzrost odsetka przeżyć – z 15% do 31%.

Pracownia Uroginekologiczna

W pracowni uroginekologicznej, specjalizujemy się natomiast w leczeniu schorzeń związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które definiowane jest jako gubienie różnych porcji moczu podczas wysiłku fizycznego, kaszlu, kichania, podnoszenia ciężkich przedmiotów, a w najcięższej postaci nawet podczas wstawania z krzesła, czy obracania się w łóżku. Jedną z metod likwidującą tą dolegliwość jest, stosowana pracowni uroginekologicznej szpitala GeoMedical, implantacja polipropylenowej taśmy pod cewkę moczową – TOT (Trans-Obturator Tape). Metoda jest małoinwazyjna, zabieg trwa krótko, a po jego przeprowadzeniu kobieta nie musi długo przebywać w szpitalu. Przy prawidłowej kwalifikacji do operacji, skuteczność zabiegu jest oceniana na 95 proc.