prof. dr hab. n. med.

Maciej Gonciarz

Gastroeterolog, Choroby wewnętrzne

Prof. dr hab. n. med. Maciej Gonciarz jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Ukończył studia w 1987 roku. W 1990 roku uzyskał specjalizację I stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych. Kolejnym krokiem w jego karierze było zdobycie stopnia doktora nauk medycznych, co miało miejsce w 1993 roku. Rok później uzyskał tytuł specjalisty II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych. W 2004 roku przyznano mu stopień doktora habilitowanego nauk medycznych, zdobył również specjalizację w dziedzinie gastroenterologii.

Doskonalił umiejętności i poszerzał wiedzę podczas pracy w VII Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych ŚAM. Aktualnie obejmuje stanowisko ordynatora Oddziału Gastroenterologii i Onkologii Przewodu Pokarmowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu. Pełni funkcję Konsultanta Wojewódzkiego ds. gastroenterologii.

Jest współautorem 2 podręczników z zakresu gastroenterologii. Opracował 20 krajowych i zagranicznych doniesień zjazdowych. Jest autorem i współautorem 38 prac naukowych opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach. Ponadto dzieli się swoją wiedzą, występując w charakterze eksperta w mediach. Między innymi, w 2013 roku był gościem programu Radia eM – wziął udział w audycji poświęconej zagadnieniu chorób zapalnych jelita.

Specjalizacja
Gastroenterolog, Choroby wewnętrzne

 

Godziny przyjęć
Środa 14:30-16:00
Cena za konsultację:
Pierwsza wizyta - 250 zł
Kolejna wizyta - 200 zł
Zadzwoń i umów wizytę
32 832 14 44
Zarejestruj się online
E-szpital