dr n. med. Piotr Humański
dr n. med.

Piotr Humański

Chirurg ogólny, Urolog

Lekarz Piotr Humański studia wyższe ukończył na  Akademii Medycznej w Łodzi, w 1992 roku. W latach 1992-2000 pracował w Szpitalu Powiatowym, w Kutnie na stanowisku asystenta oddziału urologicznego. W 1996 roku uzyskał specjalizację pierwszego stopnia z chirurgii ogólnej, a w 2000 roku międzynarodową specjalizację z urologii. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Europejskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego. Jego dorobek naukowy w postaci IF jest znaczny i wynosi 20,982. Systematycznie uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Jego główne zainteresowania to nowoczesne technologie medyczne i operacyjne techniki małoinwazyjne w urologii.

W 2001 roku, lek. med. Piotr Humański, zorganizował pierwszy w Polsce prywatny szpital urologii jednodniowej „Specjalista" w Kutnie - obecnie największy w Polsce ośrodek leczenia kamicy nerkowej metodą ESWL, gdzie wykonuje się około 1500 zabiegów rocznie. W latach 2003, 2004 oraz 2005 doskonalił swoje umiejętności operacyjne w Klinice Urologii i Urologii Dziecięcej w Rottenburgu, w Niemczech (pod opieką  profesora Rolfa Mushtera). W latach 2005 i 2006 odbył staże doskonalące w Klinice Urologii, w Neumarkt w Niemczech (pod opieką profesora Egeharda Gaista). W marcu 2017 roku odbył staż w Klinice Urologii Uniwersytetu San Donato, w Mediolanie u profesora Luca Carmigiani.

Dzięki zdobytej na międzynarodowych szkoleniach i stażach wiedzy, lek. med. Piotr Humański, zastosował w 2003 roku laser Holmowy w leczeniu kamicy moczowodowej u pacjentów szpitala Specjalista w Kutnie, gdzie do dnia dzisiejszego wykonano tym laserem kilka tysięcy zabiegów. W latach 2004 i 2006 zorganizował Międzynarodowe Warsztaty Endourologiczne „Techniki laserowe w leczeniu kamicy moczowej”. Od 2010 roku prowadzi leczenie operacyjne łagodnego przerostu stercza przy użyciu lasera Diodowego. Od roku 2013 roku stosuje najnowszą metodę operacji przezcewkowej łagodnego rozrostu stercza z wykorzystaniem  lasera Tulowego - metoda ta pozwala na usunięcie gruczolaka w całości (z możliwością wykonania badania histopatologicznego) przez cewkę moczową. W roku 2018 rozpoczął współpracę ze szpitalem GeoMedical, specjalizując się między innymi w:

  • laserowych operacjach prostaty
  • leczeniu łagodnego rozrostu stercza (BPH)

 

 

Zadzwoń i umów wizytę
32 832 14 44
Zarejestruj się online
E-szpital