dr n. med. Rafał Ulczok
dr n. med.

Rafał Ulczok

Chirurg ogólny
Rafał Ulczok - ZnanyLekarz.pl

Od 2008 zatrudniony w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii -

Instytucie w Gliwicach, od lipca 2018 w szpitalu GeoMedical. Odbył staże zagraniczne w Helios Klinikum w Bad Saarow (szef dr Marek Budner) 2014 i 2018, Sana Kliniken Dusseldorf (prof. Chrisopher Andree) 2017, Medizin Univeristat Greifswald (prof. Ralf Ohlinger) 2018 oraz liczne kursy i warsztaty w Polsce dotyczące chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej piersi.

Współautor 18 publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych oraz autor ponad 90 doniesień zjazdowych na polskich i zagranicznych konferencjach naukowych. W 2009 roku został nagrodzony Best Poster Award na 58 Międzynarodowym kongresie Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i Sercowej. W 2014 otrzymał nagrodę zespołową Best Case na międzynarodowym zjeździe American Society of Reconstructive and Microvascular Surgery za najlepszy na świecie zabieg rekonstrukcyjny w 2013 (pierwszy na świecie przeszczep twarzy wykonany ze wskazań życiowych). 2018 - wyróżnienie za wygłoszoną pracę na II Konferencji Limfologicznej we Wrocławiu.

W 2014 został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi, za wybitne zasługi na rzecz rozwoju transplantologii i medycyny rekonstrukcyjnej w Polsce. W 2015 uhonorowany najwyższym odznaczeniem Śląskiej Izby Lekarskiej - Wawrzynem Lekarskim.

 

Realizowane badania:
  • diagnostyka chorób gruczołu piersiowego
Leczone choroby:
  • łagodne i złośliwe nowotwory piersi
Realizowane zabiegi:
  • chirurgia onkologiczna piersi: leczenie oszczędzające piersi, amputacje piersi, jednoczasowe podskórne amputacje piersi z rekonstrukcją tkankami własnymi z użyciem płatów uszypułowanych jak i wolnych z mikrozespoleniami naczyniowymi oraz z wykorzystaniem ekspanderów i protez piersi
  • chirurgia rekonstrukcyjna piersi: wtórne rekonstrukcje piersi z użyciem materiałów sztucznych i tkanek własnych, zabiegi symetryzacyjne, rekonstrukcja kompleksu brodawka-otoczka
  • redukujące ryzyko operacje piersi: profilaktyczne mastektomie
  • dermatochirurgia

Specjalizacja
Chirurg ogólny

Godziny przyjęć
Czwartek 17:30-20:00
Cena za konsultację:
Pierwsza wizyta - 200 zł
Kolejna wizyta - 150 zł
Zadzwoń i umów wizytę
32 832 14 44
Zarejestruj się online
E-szpital

  ZDANIEM PACJENTA:

Katarzyna: Wysoka kultura osobista. Otwartość na pacjenta. Szacunek. Kompetentny i skromny czlowiek. Lekarz jakiego życzę każdemu."

Wizyta ze ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Szpital GeoMedicalUsługa: konsultacja chirurgiczna

 

Iwona Foit.: Dr Ulczok to lekarz zaangazowany w swoja prace, kompetentny i bardzo zyczliwy , wykonal bardzo sprawnie i bezbolesnie zabieg. To lekarz znajacy sie na tym co robi, doswiadczony. Przywraca mi wiare ( od jakiegos czasu utracona) w istnienie dobrych i pracujacych dla chorych ludzi lekarzy. Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziekuje Panie Doktorze. Iwona Foit "
 
Wizyta ze ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Szpital GeoMedical Usługa: konsultacja chirurgiczna