prof. Stanislav Czudek
prof.

Stanislav Czudek

Chirurg onkologiczny
Stanislav Czudek - ZnanyLekarz.pl

Profesor Stanislav Czudek w projekcie GeoMedical uczestniczy w zasadzie od samego początku. Jest członkiem Komitetu Sterującego Szpitala.  To wybitny specjalista, znany w świecie z nowatorskich metod leczenia nowotworów. Jest członkiem elitarnej grupy stu chirurgów z całego świata wybranych przez NASA do ewentualnego operowania na odległość astronautów przebywających w kosmosie. 

Najbardziej skomplikowane zabiegi, to domena Profesora

W 1998 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych, zaś w 2009 r. habilitację. Ma specjalizacje pierwszego i drugiego stopnia z chirurgii oraz specjalizację z onkochirurgii, w zakresie której zajmuje się głównie usuwaniem guzów nowotworowych wątroby i trzustki (zabiegów uchodzących za najbardziej skomplikowane w tej dziedzinie medycyny). Kształci chirurgów na Uniwersytecie Karola w Pradze, Wydziale Medycznym bratysławskiego Uniwersytetu Komenskiego w Martinie, na Wydziale Medycznym Instytutu Onkologicznego Masaryka w Brnie, na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu (którego jest absolwentem) oraz w placówce, w której odbył swój pierwszy zagraniczny staż  – Europejskim Instytucie Telechirurgii EITS w Strasburgu, gdzie do dziś jest jedynym lektorem z państw Europy postkomunistycznej. Zasiada w redakcjach czasopism medycznych: „Wiadomości Lekarskie”, „Postępy Nauk Medycznych”, „Wideochirurgia”, „Valetudinaria”, „Slovenská chirurgia” i „The Lancet Oncology”. Jest członkiem 13 specjalistycznych towarzystw naukowych, w tym m.in. Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgów Endoskopowych (EAES), Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Endoskopowych Przewodu Pokarmowego (SAGES), Francuskiego Stowarzyszenia Chirurgów Przewodu Pokarmowego (SFRC), Sekcji Wideochirurgii Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego. Prowadził szereg światowych kongresów chirurgicznych, m.in. w Las Vegas, Glasgow, Londynie, Paryżu, Hongkongu, Singapurze, Lizbonie oraz wygłaszał tam wykłady. Przewodniczył kongresowi Europejskiego Stowarzyszenia Przepukliny, organizował cały szereg czesko-słowacko-polskich konferencji laparoskopowych. Jest także współzałożycielem mającej siedzibę w Brnie fundacji „Nadační fond Mladí lékaři oboru chirurgie”, od 1999 r. pomagającej młodym chirurgom w rozwoju zawodowym. W 2009 r. został wybrany lekarzem roku w plebiscycie ogłoszonym przez Związek Pacjentów Republiki Czeskiej. Zabiegi w polskich szpitalach i klinikach wykonuje od 25 lat, bezapelacyjnie przyczyniając się do rozwoju polskiej chirurgii poprzez wprowadzanie do niej ogólnoświatowych trendów.

Chirurg z misją

Popularyzując nowoczesną chirurgię, odbył podróże do ok. 60 krajów. M.in. w roku 2008 został zaproszony do Programu Operacji Przepuklin, realizowanego w ramach pomocy udzielanej krajom trzeciego świata przez Unię Europejską. Jego zadaniem było skompletowanie zespołu czeskich specjalistów, którzy udaliby się z „misją chirurgiczną” do Ghany. Dziewięcioosobowa ekipa nie tylko prowadziła zabiegi (sam Stanisław Czudek w ciągu 10 dni zoperował siedemdziesięciu pacjentów, przeprowadzając także pierwszy w Afryce zabieg laparoskopowy!), ale także zapoznawała tamtejszych chirurgów z nowatorskimi metodami, a nawet zaprosiła wybranych szczęśliwców na staże do Republiki Czeskiej, by jeszcze lepiej poznali współczesne oblicze swojego zawodu. Udało mu się także skompletować analogiczny zespół złożony z polskich specjalistów.

Specjalizacja
Chirurg onkologiczny

 

Godziny przyjęć
Wtorek 9:00-16:00
Cena za konsultację:
Pierwsza wizyta - 300 zł
Kolejna wizyta - 250 zł
Zadzwoń i umów wizytę
32 832 14 44
Zarejestruj się online
E-szpital

"Profesor Czudek ma cudowne podejście do pacjenta" - tak uważają jego Pacjenci.

Do Profesora Stanislava Czudka trafiłem w momencie, gdy prowadzący onkolog stwierdził, że wyczerpał wszystkie metody leczenia i w mojej sytuacji pozostaje tylko postępowanie paliatywne. Na taki scenariusz nie zgodziła się moja żona, która sama jest po amputacji obu piersi. Na spotkaniach „Amazonek” uzyskała kontakt do profesora Czudka, który podjął się mojego dalszego leczenia. Pragnę zaznaczyć, że w tamtej sytuacji ogromne znaczenie dla mnie miał również fakt bardzo dobrego osobistego kontaktu z Panem profesorem. Udało mu się przekonać mnie  do podjęcia dalszego leczenia, pomimo mojej rezygnacji. Moje samopoczucie zaczęło się poprawiać, a wyniki badań były zadowalające. Wiosną 2016 roku wróciłem do aktywności zawodowej.

Obecnie z pomocy Pana profesora Czudka korzysta moja żona. W maju 2017 roku stwierdzono u niej po ponad sześciu latach wznowę raka piersi. 16 sierpnia przeszła w Ostrawie zabieg operacyjny, który osobiście wykonał Pan Profesor. Szybko wraca do sił i oczekuje na dalsze leczenie, gdyż dzięki zastosowanej  tam innowacyjnej metodzie diagnostycznej udało się stwierdzić dodatkowe ognisko nowotworowe, które pozostawało niewidoczne w takich badaniach jak USG czy MRI wykonanych przed zabiegiem w Polsce.  

Z całego serca pragnę podziękować Panu profesorowi Stanisławowi Czudkowi za uratowanie mi życia oraz podjęcie się ratowania mojej żony. To, co szczególnie chciałbym podkreślić, to fakt, że oprócz ogromnych kompetencji zawodowych, jest on przede wszystkim wspaniałym człowiekiem. Ma cudowne podejście do pacjenta. Jest bardzo pomocny i życzliwy, okazuje dużo zrozumienia i zainteresowania. Zawsze ma czas na rozmowę. Życzę  każdemu choremu człowiekowi, aby na swojej drodze mógł spotkać właśnie takich lekarzy jak Pan Profesor – profesjonalnych, empatycznych, w pełni zaangażowanych w proces leczenia i zdrowienia pacjenta.