lek. med. Wojciech Zimmer
lek. med.

Wojciech Zimmer

Chirurg ogólny
Wojciech Zimmer - ZnanyLekarz.pl

Lek. med Wojciech Zimmer uzyska dyplom lekarza  na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej

w Katowicach w roku 1985. Dyplom Specjalisty I stopnia w zakresie Chirurgii Ogólnej uzyskał 29.04.1988 r, a II stopnia 8.04.1992 r.

Równocześnie z trybem specjalizacyjnym podejmował działania mające na celu doskonalenie zawodowe i poszerzanie umiejętności. Między innymi w 1986 r. Odbył staż chirurgiczny w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego w Barcelonie w Hiszpanii. Po powrocie zaczął wdrażać w macierzystym szpitalu poznane tam techniki szwu mechanicznego. Doskonalił te umiejętności na licznych kursach

Od maja 1992 r. Rozpoczął szkolenie w chirurgii laparoskopowej odbywając liczne szkolenia grupowe i indywidualne w kraju oraz za granicą w Austrii i Francji. Jako stypendysta Fundacji Roberta Schumana odbył kurs chirurgii laparoskopowej w Instytucie Telechirurgii w Strasburgu, gdzie po pomyślnym zdaniu egzaminów teoretycznych i praktycznych otrzymał akredytację Francuskiego Towarzystwa Chirurgii Przewodu Pokarmowego oraz Certyfikat Uniwersytetu im. Ludwika Pasteur'a.Od grudnia 1992 r. Wykonuje zabiegi tą metodą.

Doskonalił się również w chirurgii jelita grubego zarówno na kursach w kraju jak i za granicą, między innymi w Danii. Założył i zorganizował Górnośląski Oddział Towarzystwa Pomocy Pacjentom ze Stomią Pol-Ilko.

W trakcie swojej kariery zawodowej pracował zarówno jako aystent Oddziału Chirurgicznego jak i pełnił funkcje Kierownika Oddziałów Chirurgicznych. Wiele uwagi poświęcał również chirurgii ambulatoryjnej zajmując się między innymi tematyką stopy cukrzycowej oraz podciśnieniowym leczeniem ran.

Specjalizacja
Chirurg ogólny

Godziny przyjęć
Czwartek 15:00-17:00
Cena za konsultację:
Pierwsza wizyta - 150 zł
Kolejna wizyta - 100 zł
Zadzwoń i umów wizytę
32 832 14 44
Zarejestruj się online
E-szpital