dr n. med. Tomasz Gruszka
dr n. med.

Tomasz Gruszka

Chirurg ogólny
Tomasz Gruszka - ZnanyLekarz.pl

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Po zakończeniu stażu podyplomowego rozpocząłem pracę w Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego Śląskiej Akademii Medycznej w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach-Ligocie.
W 2004 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.W roku 2012 uzyskał tytuł lekarza specjalisty chirurgii ogólnej, a w 2013 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych broniąc pracę doktorską pod tytułem: "Ocena przydatności spiralnego preparatora w operacyjnym leczeniu nowotworów przełyku i wpustu".
Dodatkowo w 2013 dr n. med. Tomasz Gruszka ukończył studia podyplomowe z zakresu Medycyny Estetycznej dla Lekarzy, broniąc pracę dyplomową pod tytułem "Zastosowanie przeszczepu tkanki tłuszczowej metodą Coleman'a w medycynie estetycznej" .
Tomasz Gruszka jestem członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich i Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Od wielu lat konsekwentnie inwestuje w swoje wykształcenie, uczestnicząc w konferencjach, kongresach, kursach i warsztatach w kraju i za granicą.
Śledząc postępy wiedzy, pogłębia swoje zainteresowania w dziedzinie chirurgii ogólnej, małoinwazyjnej i rekonstrukcyjnej, a także medycynie estetycznej, co umożliwia mu stosowanie najnowszych, sprawdzonych i skutecznych metod leczenia w własnej praktyce.
Obecnie szczególnie interesuje się diagnostyka i kompleksowe leczenie chorób sutka - operacje oszczędzające i rekonstrukcyjne z zastosowaniem ekspanderów, protez oraz uzupełnianie ubytków pooperacyjnych własną tkanką tłuszczową.
Jest członkiem wielospecjalistycznej komisji ds. diagnostyki i leczenia raka sutka prowadzącej konsultacje onkologiczne, kwalifikację do zabiegów operacyjnych. Wykonuje zabiegi wycięcia guza sutka, zabiegi oszczędzające - kwadrantektomię oraz amputacji sutka, amputacje sutka z zaoszczędzeniem skóry lub zaoszczędzeniem kompleksu brodawka-otoczka.

Specjalizacja
Chirurg ogólny

Godziny przyjęć
Środa godz. 16 - 18
Cena za konsultację:
Pierwsza wizyta - 200 zł
Kolejna wizyta - 150 zł
Zadzwoń i umów wizytę
32 832 14 44
Zarejestruj się online
E-szpital