lek. med. Mateusz Hanslik
lek. med.

Mateusz Hanslik

Ortopeda, Lekarz sportowy
Mateusz Hanslik - ZnanyLekarz.pl

Mateusz Hanslik skończył dwa kierunki studiów dziennych pięcioletnich: medycynę i… filozofię.

W przeszłości był lekarzem kadry narodowej piłkarek ręcznych, z którą odniósł historyczny sukces dla Polski w tej dyscyplinie sportu – 4 miejsce podczas Mistrzostw Świata. Był także lekarzem Reprezentacji Polski mężczyzn w hokeju na lodzie, a obecnie opiekuje się kadrowiczami w roli konsultanta.

Mateusz Hanslik swoją widzę i doświadczenie zdobył m.in. dzięki licznym stażom zagranicznym: Observership - foot surgery - Kantonkrankenhaus Winterthur, Switzerland; Efort Trafelling Fellowship - Bergen Haukeland Hospital, Norway; Clinical Fellowship –Orthopaedic Department, Clinic Leopold, Bruxelles, Belgium; Effort travelling fellowship – Marseilles, Nice; France. Synthes Observership Programme – Department of Trauma and Sport Medicine, Innsbruck, Austria; Clinical Fellowship - Clinic for Kinder und Jugendchirurgie, Graz, Austria, Clinical Fellowship - Department of Hand Surgery, Szczecin, Poland; HOPE Exchange Programme, Barcelona, Spain; Asklepios Harzklinik Dr. Herbert-Nieper Krankenhaus Goslar, Germany.

W poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej lek. med. Mateusz Hanslik udziela również świadczeń związanych z orzekaniem o zdolności do uprawiania sportu (do 23 roku życia). Koszt wizyty wraz wydaniem stosownego zaświadczenia – 80,00 zł.

 

Specjalizacja
Ortopeda, Traumatolog narządu ruchu

 

Godziny przyjęć
Czwartek 16:00 - 19:00
Cena za konsultację:
130 zł
Zadzwoń i umów wizytę
32 832 14 44
Zarejestruj się online
E-szpital

Ortopeda Mateusz Hanslik w swoim zawodowym dorobku ma kilka interesujących przypadków. Oto jeden z nich:

„Koniec sezonu Michała Kotlorza” – grzmiały nagłówki w prasie, gdy w 2013 roku podczas Euro Ice Hockey Challenge obrońca GKS Tychy i Reprezentacji Polski w hokeju doznał złamania palca wskazującego ręki podczas meczu z Rumunią. Dobrze pamiętam tę sytuację. Rywal uderzył z niebieskiej linii, a krążek zatrzymał się na prawej dłoni naszego obrońcy. Na pierwszy rzut oka wyglądało na to, że to nic poważnego, ale prześwietlenie wykazało złamanie palca wskazującego z przemieszczeniem i rzeczywiście wydawało się, że sezon dla tego zawodnika zakończył się zdecydowanie za wcześnie.

Podjąłem jednak decyzję o wykonaniu operacji w trybie super pilnym, choć nawet tak szybka interwencja na bloku operacyjnym nie dawała wielkich szans na to, że obrońca reprezentacji Polski ma szansę na grę podczas Mistrzostwa Świata. Tymczasem okazało się, że czas miał tutaj decydujące znaczenie i zawodnik dzięki szybkiej operacji, wspartej potem intensywną rehabilitacją, wrócił do gry już po czterech tygodniach. Pojechał też na Mistrzostwa Świata, gdzie jak zawsze był jednym z filarów biało-czerwonej defensywy.

Ta historia pokazuje, jak ważny przy urazach ortopedycznych - poza sprawną ręką operatora - jest czas, w którym podejmuje się działania, a pacjent trafia na stół operacyjny. To jednak dopiero połowa sukcesu. Nie mniej ważne są indywidualne podejście do chorego, w tym wsparcie psychologiczne oraz dobra rehabilitacji. Niestety na co dzień na te dwa elementy pacjenci nie zawsze mogą liczyć, co niestety przekłada się potem na czas powrotu do pełnej sprawności, a niekiedy na końcowy efekt leczenia. Tymczasem to właśnie kompleksowe i skoordynowane leczenie to klucz do sukcesu.