dr n. med. Artur Pietrusa
dr n. med.

Artur Pietrusa

Urolog, Androlog Kliniczny (FEBU, EAA)
Artur Pietrusa - ZnanyLekarz.pl

Dr n. med. Artur Pietrusa jest członkiem Komitetu Sterującego GeoMedical. Ukończył Wydział

Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w 1997r., pracę zawodową rozpoczął w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach będąc na IV roku studiów medycznych oraz w Obwodzie Lecznictwa Kolejowego w Sosnowcu. Specjalizację z urologii (Fellow of Europena Board of Urology) uzyskał w 2006 r. pracując w Szpitalu im. prof. E. Michałowskiego w Katowicach, opiekunem specjalizacji był dr Wiesław Duda. Na przełomie 2006/2007 r. członek Brytyjskiej Izby Lekarskiej. Od 2007 r. starszy asystent, a w latach 2009-2012 zastępca ordynatora Oddziału Urologii Wielospecjalistycznego Szpitala Specjalistycznego w Tarnowskich Górach,  kierowanego w tym okresie przez dr n. med.  Krzysztofa Łukojcia. Od 2011r. starszy asystent Oddziału Urologii Szpitala im. Rydygiera w Częstochowie kierowanego przez dr n. med. Władysława Bryca. Od 2012 r. kierownik Oddziału Urologii Krótkoterminowej Szpitala Angelius - Provita w Katowicach. Od 2017r. wraz z tworzeniem Szpitala GeoMedical zaangażowany w otwarcie pododdziału urologii.

W 2005 r. obronił z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych za pracę "Diagnostyka fotodynamiczna pęcherza moczowego." Promotorem doktoratu był  Kierownik Ośrodka Diagnostyki i Terapii Laserowej prof. A. Sieronia. Dr Pietrusa to autor i współautor prac naukowych opublikowanych w Urologii Polskiej, Onkologii Polskiej, Przeglądzie Urologicznym, dwóch prezentacji na kongresach międzynarodowych oraz 7 wystąpień krajowych. Główne zainteresowania zawodowe to urologia onkologiczna i andrologia. W październiku 2018 roku zdał egzamin na europejską specjalizację z andrologii, tym samym uzyskując tytuł „European Andrology Academy” - EAA. Egzamin ten był poprzedzony 2-letnim okresem nauki w jedynym ośrodku referencyjnym w Polsce pod  opieką prof. Jolanty Słowikowskiej - Hilczer, która jest kierownikiem Katedry Andrologii i Endokrynologii Płodności Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego oraz Polskiego Centrum Kształcenia Europejskiej Akademii Andrologii. Dr Pietrusa stworzył Poradnik Andrologiczny dedykowany promocji preparatu Profertil, suplementu dla mężczyzn.

Dr Artur Pietrusa zaangażowany jest w rozwój technik laparoskopowych, od kwietnia 2017r. Wraz z zespołem wykonuje tą techniką zabiegi radykalnego usunięcia gruczołu krokowego w przebiegu choroby nowotworowej. Znalazło to oddźwięk na łamach lokalnych gazet (Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza oraz stacji radiowych i telewizyjnych. W związku z trendem obowiązującym w urologii światowej, odbywa staże szkoleniowe w dziedzinie technik chirurgii robotycznej, ściśle współpracuje z prof. V. Studentem (Uniwersytet w Ołomuńc), prof. S. Czudkiem, który jest członkiem elitarnej grupy stu chirurgów z całego świata wybranych przez NASA do ewentualnego operowania na odległość astronautów przebywających w kosmosie.

Dr A.Pietrusa to inicjator i uczestnik akcji edukacyjnych i charytatywnych  na terenie województwa śląskiego dotyczących chorób stercza, zaburzeń erekcji, nietrzymania moczu i kamicy moczowej. Wyróżniony przez Śląskie Stowarzyszenie Amazonek za uczestnictwo w programach profilaktyki zdrowotnej. Wielokrotny wykładowca spotkań tematycznych dla członków Uniwersytetu III Wieku w Zawierciu. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, a także... Śląskiego Związku Pszczelarzy. Wraz z żoną prowadzi amatorsko gospodarstwo pasieczne/pasiekę wędrowną, corocznie pozyskując miody nektarowe, pyłek pszczeli oraz produkując własne ule dostosowane do potrzeb klimatycznych Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Specjalizacja
Urolog

Poradnia
Urologiczna

 

Cena za konsultację:
Tylko zabiegi operacyjne.
Zadzwoń i umów wizytę
32 832 14 44
Zarejestruj się online
E-szpital

ZDANIEM PACJENTA:

ISU Bielsko: „Super lekarz, kompetentny z dużym doświadczeniem, rzeczowy. Potrafi dobrze wytłumaczyc. Bardzo polecam."

Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

 
sunshin3k: „Nie mogliśmy lepiej trafić! Doktor posiada ogromna wiedzę, jest rzeczowy , miły i sympatyczny i polecam każdemu kto boryka się z problemami urologicznymi."
 
Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

Krzysztof: „Jestem pacjentem, u którego po serii zaordynowanych przez Pana Doktora badań został stwierdzony rak stercza. Po przeprowadzonej przez Pana Doktora radykalnej prostatektomii metodą laparoskopową mogłem opuścić szpital już w 4 (!) dniu po operacji. Odczuwałem poprawę mojego stanu zdrowia z dnia na dzień, a dziś po dwóch tygodniach, po usunięciu cewnika i delikatnych szwów po laparoskopii mogę stwierdzić, że jestem całkowicie zdolny do normalnego funkcjonowania. A 18 kwietnia 2017 roku, tj. datę mojej operacji, uważam niemal za dzień moich ponownych narodzin. Każdy, kto na wydrukach badań laboratoryjnych i tomograficznych albo badań wykonanych rezonansem magnetycznym czy na obrazach scyntygrafii wykonanych w zakładzie medycyny nuklearnej zobaczył obok swojego nazwiska diagnozę „carcinoma” wie, jak bezradnym i załamanym czuje się człowiek. Ja miałem szczęście spotkać na swojej drodze Specjalistę! Człowieka emanującego spokojem i jednocześnie okazującego troskę o pacjenta. Jestem szczerze zbudowany kompetencją i profesjonalizmem Pana Doktora, Jego empatią i autentyczną opiekuńczością (bo jak inaczej nazwać fakt, że dr Artur Pietrusa kontaktował się ze mną telefonicznie chcąc dowiedzieć się o moje samopoczucie i objawy pooperacyjne). Na etapie przygotowania do operacji i podjęcia przeze mnie decyzji o radykalnym usunięciu gruczołu prostaty bardzo pomocną była dla mnie konkretna rozmowa, w trakcie której rzeczowo i w zrozumiały dla laika sposób zostały mi wyjaśnione wszystkie szczegóły schorzenia i czekającego mnie zabiegu. Codziennie, zupełnie nieoczekiwanie, ktoś z nas, wbrew naszym planom, staje się pacjentem. Życzę w takiej sytuacji wszystkim takiego lekarza, któremu się po prostu ufa. Z pełną świadomością i odpowiedzialnością polecam Pana Doktora Artura Pietrusę, któremu serdecznie dziękuję jeszcze raz za wsparcie, pomoc... za życie!"

Wizyta ze ZnanyLekarz.pl