Historia Naszego Szpitala

 

 

Po ponad 25 latach działalności w sektorze budownictwa mieszkaniowego prezes Grupy Deweloperskiej Geo, Adam Zaremba-Śmietański podjął decyzję o budowie wielospecjalistycznego szpitala na pięciohektarowej działce u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza w centrum Katowic. Impulsem do rozpoczęcia nowej inwestycji były osobiste doświadczenia i zderzenie z niewydolnym systemem polskiej służby zdrowia. Chęć doprowadzenia do realnej zmiany sytuacji polskich pacjentów, przerodziła się w altruistyczny cel: stworzenie miejsca wyjątkowego na mapie placówek medycznych i pokazanie, jak służba zdrowia może i powinna funkcjonować.

W projekcie kluczowe są następujące elementy: nowoczesna architektura samego budynku, staranny dobór personelu oraz najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do wykonywania niestandardowych, często unikatowych w skali kraju procedur medycznych. Od początku prac koncepcyjnych nad częścią medyczną przedsięwzięcia GeoMedical czuwał Komitet Sterujący składający się z: lekarzy, ekonomistów, menedżerów ochrony zdrowia, doświadczonych kierowników zakładów opieki zdrowotnej oraz specjalistów zdrowia publicznego. W proces kreowania projektu zaangażowani byli również diagności, technolodzy medyczni, osoby dokonujące akredytacji ośrodków medycznych oraz architekci.

Ta współpraca ekspertów z różnych branż zapewnia nie tylko efektywność ekonomiczną projektu, ale także pozwala na dostosowanie profilu działalności GeoMedical do potrzeb zdrowotnych pacjentów.

W dniu 24 października 2013 roku odbyło się uroczyste poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę GeoMedical i od tego momentu nowoczesny obiekt w szybkim tempie zaczął nabierać realnych kształtów. We wrześniu 2017 roku oficjalnie zakończył się pierwszy etap inwestycji i dwa skrzydła wielospecjalistycznego szpitala z blokiem operacyjnym, ponad dwudziestoma poradniami oraz Zakładem Diagnostyki Obrazowej otworzyły swe podwoje dla pierwszych pacjentów.

To jednak dopiero początek drogi, której ostatecznym celem jest stworzenie przeciwwagi dla często niewydolnych obszarów publicznej służby zdrowie, ograniczonego dostępu do procedur medycznych i nieustannie rosnących kolejek. Celem jest uczynienie z projekt GeoMedical symbolu zmiany na rynku usług medycznych w Polsce. Podobnie jak miało to miejsce na początku lat 90-tych XX wieku, gdy Prezes Adam Zaremba-Śmietański postanowił skrócić liczone w długich latach kolejki  do ówczesnych mieszkań spółdzielczych, inicjując unikatową na tamten czas prywatną działalność na rynku budownictwa mieszkaniowego.

W dniu 24 października 2013 roku odbyło się uroczyste poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę GeoMedical i od tego momentu nowoczesny obiekt w szybkim tempie zaczął nabierać realnych kształtów.