Nasze atuty

Szpital GeoMedical jest wolny od niedoskonałości systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Nie ma w nim miejsca na starą i niedoinwestowaną infrastrukturę, niedobory lub przerosty kadrowe (nieracjonalne i nieadekwatne do potrzeb rozmieszczenie pracowników), braki w wykształceniu lekarzy i pielęgniarek, stare nawyki i przyzwyczajenia, czy brak motywacji do ustawicznego samokształcenia personelu.

 

  1. Pacjent w GeoMedical ma zapewnione indywidualne i kompleksowe podejście. Wdrożenie skoordynowanego leczenia i diagnostyki, polega na wykorzystywaniu w procesie leczenia nie tylko najnowocześniejszych metod i narzędzi oraz standardowych procedur operacyjnych, ale w przyszłości także naturalnych sposobów terapii alternatywnych. Nad całością czuwają specjaliści tacy jak m.in. prof. Stanislav Czudek, dr hab. n. med. Bogdan Michalski, czy dr hab. n. med. Maciej Gonciarz, których nazwiska, a przede wszystkim dorobek naukowy stanowią gwarancję solidności Szpitala oraz przyszpitalnych poradni
  2. W GeoMedical chory objęty jest ponadstandardową opieką, ponieważ lekarze opiekujący się nim w placówce, na co dzień współpracują także z wiodącymi ośrodkami medycznymi i badawczymi w kraju oraz zagranicą. Dzięki temu pacjenci uzyskują dostęp do szerokich konsultacji u lekarzy zagranicznych – autorytetów medycznych w swoich dziedzinach, którzy odwiedzają GeoMedical jako „wizytujący profesorowie”.  Taki model działalności znacznie ułatwia kadrze medycznej dostęp do szkoleń, kursów i staży – również tych za granicą, co bezpośrednio przekłada się na jakość świadczonych usług. Proces leczenia usprawnia także fakt, że pracownicy – a za ich pośrednictwem Pacjenci – mają nieskrępowany dostęp do nowych technologii i urządzeń renomowanych marek.
  3. Nowa jakość w medycynie, to także nowoczesne rozwiązania. W GeoMedical badania kliniczne wspierane są przy pomocy wszystkich możliwych metod diagnostyki obrazowej. Zakład Diagnostyki Obrazowej wyposażony jest w sprzęt renomowanej firmy Philps. To nie tylko  64-rzędowy tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, RTG, czy USG, ale także angiograf. W Szpitalu uruchomiona zostanie także pracownia hipertermii,  która jest uznaną formą terapii wspomagającą leczenie nowotworów.

 

  1. Gwarancję bezpieczeństwa Pacjentów poddawanym zabiegom i operacjom, stanowi   jeden z najnowocześniejszych w regionie bloków operacyjnych z kompleksowo wyposażonymi i dedykowanymi do wyodrębnionych rodzajów zabiegów, salami operacyjnymi. Sale operacyjne wyposażone zostały w sprzęt medyczny wysokiej klasy, oferowany przez wiodących producentów. Zabudowy ścian wykonane zostały w nowoczesnej modułowej technologii z wysoce antyseptycznych materiałów, pozwalających na zminimalizowanie ryzyka zakażeń szpitalnych.
     
  2. Wszystkie pomieszczenia przeznaczone dla Pacjentów charakteryzują się wysoką jakością wykończenia wnętrz, ergonomią użytkowania i estetyką. Wygodne, jedno i dwuosobowe pokoje Szpitalne zapewniają Pacjentom odpowiedni odpoczynek po zabiegach medycznych, a także pozwalają na redukcję stresu związanego z hospitalizacją.
     
  3. Centrum GeoMedical zostało zaplanowane jako jednostka aktywnie zaangażowana w życie społeczności lokalnej i pracująca dla jej dobra. Efektem tego jest założenie przy Szpitalu wyjątkowej Fundacji, w której działalność zaangażowani są byli i obecni rektorzy krakowskich i katowickich uczelni, dostojnicy kościelni, a także znani i cenieni sportowcy.