Nasze atuty

Szpital GeoMedical jest wolny od niedoskonałości systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Nie ma w nim miejsca na starą i niedoinwestowaną infrastrukturę, niedobory lub przerosty kadrowe (nieracjonalne i nieadekwatne do potrzeb rozmieszczenie pracowników), braki w wykształceniu lekarzy i pielęgniarek, stare nawyki i przyzwyczajenia, czy brak motywacji do ustawicznego samokształcenia personelu.

 

  1. Pacjent w GeoMedical ma zapewnione indywidualne i kompleksowe podejście. Wdrożenie skoordynowanego leczenia i diagnostyki, polega na wykorzystywaniu w procesie leczenia nie tylko najnowocześniejszych metod i narzędzi oraz standardowych procedur operacyjnych, ale w przyszłości także naturalnych sposobów terapii alternatywnych.
  2. W GeoMedical chory objęty jest ponadstandardową opieką, ponieważ lekarze opiekujący się nim w placówce, na co dzień współpracują także z wiodącymi ośrodkami medycznymi i badawczymi w kraju oraz zagranicą. Dzięki temu pacjenci uzyskują dostęp do szerokich konsultacji u lekarzy zagranicznych – autorytetów medycznych w swoich dziedzinach, którzy odwiedzają GeoMedical jako „wizytujący profesorowie”.  Taki model działalności znacznie ułatwia kadrze medycznej dostęp do szkoleń, kursów i staży – również tych za granicą, co bezpośrednio przekłada się na jakość świadczonych usług. Proces leczenia usprawnia także fakt, że pracownicy – a za ich pośrednictwem Pacjenci – mają nieskrępowany dostęp do nowych technologii i urządzeń renomowanych marek.
  3. Nowa jakość w medycynie, to także nowoczesne rozwiązania. W GeoMedical badania kliniczne wspierane są przy pomocy wszystkich możliwych metod diagnostyki obrazowej. Zakład Diagnostyki Obrazowej wyposażony jest w sprzęt renomowanej firmy Philips. To nie tylko  64-rzędowy tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, RTG, czy USG, ale także angiograf. W Szpitalu uruchomiona zostanie także pracownia hipertermii,  która jest uznaną formą terapii wspomagającą leczenie nowotworów.

 

  1. Gwarancję bezpieczeństwa Pacjentów poddawanym zabiegom i operacjom, stanowi   jeden z najnowocześniejszych w regionie bloków operacyjnych z kompleksowo wyposażonymi i dedykowanymi do wyodrębnionych rodzajów zabiegów, salami operacyjnymi. Sale operacyjne wyposażone zostały w sprzęt medyczny wysokiej klasy, oferowany przez wiodących producentów. Zabudowy ścian wykonane zostały w nowoczesnej modułowej technologii z wysoce antyseptycznych materiałów, pozwalających na zminimalizowanie ryzyka zakażeń szpitalnych.
     
  2. Wszystkie pomieszczenia przeznaczone dla Pacjentów charakteryzują się wysoką jakością wykończenia wnętrz, ergonomią użytkowania i estetyką. Wygodne, jedno i dwuosobowe pokoje Szpitalne zapewniają Pacjentom odpowiedni odpoczynek po zabiegach medycznych, a także pozwalają na redukcję stresu związanego z hospitalizacją.
     
  3. Centrum GeoMedical zostało zaplanowane jako jednostka aktywnie zaangażowana w życie społeczności lokalnej i pracująca dla jej dobra. Efektem tego jest założenie przy Szpitalu wyjątkowej Fundacji, w której działalność zaangażowani są byli i obecni rektorzy krakowskich i katowickich uczelni, dostojnicy kościelni, a także znani i cenieni sportowcy.