Lekarze w poradni
dr n. med.

Krzysztof Zapałowicz

Neurochirurg
Cena za konsultację: Pierwsza wizyta - 200 zł Kolejna wizyta - 150 zł
Czytaj dalej
Godziny przyjęć
Czwartek 16:00 - 18:00

Poradnia Neurochirurgiczna

W poradni neurochirurgicznej lekarze rozpoznają i leczą choroby układu nerwowego (mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów) oraz struktur anatomicznych sąsiadujących z częściami składowymi układu nerwowego: czaszki i kręgosłupa. Udzielają również porad ambulatoryjnych (konsultacji), w ramach których gwarantowane jest badanie pacjenta, interpretacja badań obrazowych oraz wyników innych badań.

 

Prowadzone konsultacje ukierunkowane są na szybką i doraźną pomoc w przypadkach bólu, gdzie możliwe jest natychmiastowe ambulatoryjne wykonanie małoinwazyjnego zabiegu przeciwbólowego – wstrzyknięcie środków przeciwzapalnych (sterydów) lub znieczulających w bolesną okolicę. Dla zwiększenia precyzji i skuteczności wstrzyknięcie odbywa się pod kontrolą obrazu ultrasonograficznego (USG). Możliwe są także zabiegi wyłączające na dłuższy czas odczucie bólu.

 

Najczęstszymi dolegliwościami leczonymi w poradni neurochirurgicznej są bóle karku i pleców, rwa szyjno-ramienna i rwa kulszowa. Typowymi przyczynami tego rodzaju dolegliwości są: przepuklina jądra miażdżystego, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, złamania kręgów na tle osteoporozy, przeciążenie mięśni i powięzi w sąsiedztwie kręgosłupa.

     

Do najczęstszych chorób leczonych operacyjnie na terenie naszego szpitala  należą: choroby naczyń mózgowych, urazy układu nerwowego i ich następstwa, nowotwory układu nerwowego, szeroka gama chorób zwyrodnieniowych i deformacji kręgosłupa. U dzieci istotną grupę patologii stanowią wady rozwojowe mózgu, czaszki, rdzenia kręgowego i kręgosłupa.

Zadzwoń i umów wizytę
32 832 14 44
lub
Zarejestruj się online
E-szpital